Pokončni misleci

Write a review
Cover:
Language:
Published:
24,90 
In stock
9789616954839
+
Add to wish list
Potovanje človeštva od življenja na drevju do razumevanja vesolja. Kako si je človek izdelal prvo orodje? Zakaj je začel pisati in kdaj je pisano besedo začel uporabljati tudi za komunikacijsko sredstvo? Kako in kdaj je prišlo do razvoja znanosti in umetnosti? Kako se je človek soočil z razjasnjevanjem skrivnosti vesolja in atomov? Pokončni misleci so do sedaj najboljše in najbolj odmevno delo ameriškega misleca in znanstvenika Leonarda Mlodinowa, v katerem se je avtor spoprijel z vprašanjem razvoja človekove vednosti o sebi in svetu, vse od pradavnine pa do najnovejših odkritij o človeku in vesolju okoli njega.

Mlodinow v knjigi Pokončni misleci v kronološko zgodovinskem zaporedju raziskuje družbene in kulturne okoliščine, ki so vplivale na znanstvena dognanja, s katerimi je človek postopoma, a vse bolj učinkovito napredoval v svojem razvoju. Avtor barvito in poglobljeno niza zgodbe različnih izjemnih posameznikov iz človekove zgodovine, denimo Galilea, Newtona, Darwina, Einsteina idr., ki so s svojo vztrajnostjo, radovednostjo in neustavljivostjo zaznamovali določeno časovno obdobje in pomembno vplivali in spodbudili napredek človeštva.

Z izpostavljanjem nenavadnega nabora lastnosti značilnih posameznikov in empiričnih dognanj različnih znanosti Mlodinow v Pokončnih mislecih pojasnjuje človekov vzpon od njegovega skorajšnjega izumrtja do statusa najbolj dominantne sile, ki preobraža življenje na našem planetu. Domišljeno kulturno antropološko delo je poklon širini in zmožnosti človekovega intelekta, ki si je skozi vso svojo zgodovino prizadeval odgovoriti na vprašanji »Kako?« in »Zakaj?«.

No reviews found

Similar